4
5

ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN ALMANCA SERTİFİKALARI

Çalışma hayatı, yükseköğretim ya da vize için bir sertifikaya ihtiyacınız varsa ya da Almanca bilginizin düzeyini merak ediyorsanız Goethe Sertifika sınavlarına girebilirsiniz. Uluslararası alanda geçerliliği olan Goethe Sertifikası’nı eğitim veya iş hayatında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dil kurslarından alacağınız katılım sertifikalarının uluslararası geçerliliği olamamaktadır.

A1- C2, Kleines ya da Großes Deutsches Sprachdiplom sahip olunan Almanca dil bilgisini kanıtlayan dünyanın her yerinde tanınan belgelerdir. Bu nedenle Goethe Institut’un Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom, Zentrale Oberstufenprüfung, Kleines Deutsches Sprachdiplom ya da Großes Deutsches Sprachdiplom yükseköğrenim (Üniversite) için gerekli dil sertifikalarıdır. Bu sertifikalara sahip olan kişi TestDaF veya DSH sınavlarından muaftır.

Sprachdiplom (II: Stufe) Sertifikası’nı 100 üzerinden 96 puan ile almaya hak kazanan kurucumuz İpek Demir’in önderliğinde Hedefim Almanca ailesi olarak sizi ihtiyacınız olan sınavlara hazırlıyoruz.