Almanca Sınavlarına Hazırlık Kursları

Almanya’da eğitim görmek veya çalışmak istiyorsanız başvuracağınız eğitim kurumu veya iş vereniniz sizden dil yeterliliğinizi kanıtlayacak, uluslararası geçerliliği olan bir sertifika talep edecektir. Uluslararası sertifikaların yanı sıra Türkiye’de de Almanca bilginizi ölçecek sınavlarda başarı sağlamak için uzman eğitmenlere ve kendine has öğretim tekniklerine sahip Hedefim Almanca ile hedeflediğiniz sınava yönelik özel olarak hazırlanabilirsiniz.

Hazırladığımız Sınavlar

GOETHE – TELC – ÖSD Sınavları

GOETHE, TELC ya da ÖSD sınavları, Almanca dil yeterliliğini uluslararası seviyede geçerli kılabilmek için ihtiyacınız olan sertifika programlarıdır. Almanca bilginizin düzeyini gösteren ve uluslararası geçerliliği olan sertifika programları içerisinde yer alan bu sertifikalar Almanca bilgisini kanıtlayan güvenilir ve prestijli sınavlar olarak kabul edilir. Özellikle Almanya’da çalışmak veya eğitimine devam etmek isteyen kişilerin ihtiyaç duyduğu sertifika türüdür. Hedefim Almanca, Almanca özel ders veya sınıf mevcudu az olan online Almanca kursu seçecekleri ile uzun bir süreci başarı ile ve daha kısa sürede sonlandırmanızı sağlıyor.

TESTDAF

Almanca dil düzeyini gösteren bir belgeye ihtiyaç duyan veya Almanya’da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenenler için gerekli belge türüdür. Sınav sonucu 3 seviyeden birinde tasnif olunur ve B2.1 veya C1.2 seviyelerine denk düşer. TESTDAF sınavlarına tercihinize göre birebir veya online Almanca ders ile hazırlanmak mümkündür.

Deutsches Sprachdiplom I – II

DSD dünya çapında Almanca öğrenimi gören öğrencilerin her yıl katıldıkları ve Almanca dil yeterliliklerini belgeleyebildikleri sertifika sınavlarıdır. Bu sınavlar KMK (Kultusministerkonferenz = Alman Eğitim Bakanları Heyeti) tarafından geliştirilir ve ve ZfA’ya (die Zentrale für die Auslandsschulwesen = Alman hükümetine bağlı “Yurtdışı Okulları Merkezi”) bağlı Yurt Dışı Alman Okullarında KMK denetimiyle yürütülür. Aynı zamanda Almanya’da öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler için de uygulanır

DSD I (B1) ve DSD II (C1), sınavlarından alınan sertifikalar ömür boyu geçerliliğini korur.

LGS

Liselere geçiş sistemi sınavının 10 soruluk bölümü öğrencinin eğitimini gördüğü yabancı dil sorularından oluşmaktadır . MEB’in müfredatından hareketle hazırlanan A2 düzeyine denk gelen bu soruların tam puan ile yapılabilmesi iyi bir A2 seviyesi sınav hazırlığı gerektirmektedir. LGS Almanca için birebir veya online Almanca eğitim planlanabilmektedir.

YDS & YÖKDİL

YDS: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, eski KPDS ve ÜDS sınavları yerine geçen ve yılda 2 kez ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavıdır.

AİLE BİRLEŞİMİ

Almanya tarafından alınan bir karar gereği, Almanya’da bulunan eşinin yanına yerleşmek için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarından temel düzeyde Almanca bilgisi istenmektedir. Almanya Konsolosluğu Almanca A1 Sertifikası olmadan Almanya’ya yerleşim vizesi vermemektedir. A1 Almanca Dersleri isteğinize göre dört kişilik sınıflar halinde ya da birebir online Almanca özel ders şeklinde planlanabilmektedir.

Eğitim Aşamaları

Sınava Hazırlık Eğitim Aşamaları

Seviye Belirleme

Kurs başlangıcında deneme sınavı yapılarak hedeflediğiniz sınava yönelik eksiklikleriniz tespit edilir.

Kapsam

İlgili sınavın tüm bölümleriyle ilgili kapsamlı çalışmalar yapılır.

Sınav Stratejisi

Sınavın soru tiplerine yönelik özel alıştırmalar yapılır ve sınav stratejisi aktarılır.

Sınav Simülasyonları

Sınav simülasyonları ile gireceğiniz sınavın işleyişine yönelik birçok kez prova yapılır.