Online Almanca Eğitim ile Sınavlara Hazırlanmak

Almanya’da eğitim görmek veya orada yaşamak isteyen herkesin Almanca dilbilgisini kanıtlaması ve bunu girdiği sınavlar sonucunda belgelendirmesi gerekmektedir. Gireceğiniz bu sınavlara Online Almanca eğitimle hazırlanmak günümüzde oldukça tercih edilen yollardan biridir. Hedefim Almanca ile GOETHETELCÖSDTESTDAF, LGS, YDS-YÖKDİL ve daha birçok sınava hazırlanabilirsiniz. Alacağınız eğitimler hazırlanmak istediğiniz sınava göre ve size özel bir ders programı ile şekillenebilir. İster bire bir ister en fazla dört kişilik sınıflarda online eğitiminize başlayabilirsiniz. Kendinizi eksik gördüğünüz kısmın yazma ve okumadan ziyade konuşma olduğunu düşünüyorsanız, yine Hedefim Almancanın Online Konuşma Sınıfları ile bu alanda da kendinizi geliştirmenize destek olmak için buradayız. Vaktinizin ne kadar kıymetli olduğunun farkında olup değerli vaktinizi olabilecek en verimli şekilde kullanarak dil öğrenimine devam edebilir ve artık yabancı dil öğrenmek isteyen herkes için akla gelen ilk yöntem olan online Almanca eğitimle sınavlara hazırlanabilirsiniz.

Online Almanca eğitimin aşamaları nelerdir?

Dil öğrenmek istediğinize karar verdikten sonra işleri hızlandırmak adına karar vermeniz gereken bir diğer nokta ise bu dil yeterliğinizi hangi sınavlarla belgelemek istediğinizdir. Başlamaya karar verdiğiniz anda bize ulaşabilir ve eğitim aşamalarımızın ilk adımıyla birlikte bu işe başlayabiliriz. Başarı elde etmek istediğiniz sınav türünüze göre ilerleyebilmek adına başlangıçta herkes için 30 dakika süren bir seviye tespit dersi yapılır. Bu dersler ücretsizdir ve sonrasında size uygun planlamayı yapabilmemiz adına oldukça gereklidir. Yapılan  seviye tespit dersinin ardından kişinin ihtiyaçlarına göre özel ders planı hazırlanır ve alması gerektiği düşünülen toplam ders süresi ve ders sıklığına karar verilir. Eğitim süreci devam ederken her seviye bitiminde ara sınavlar yapılır. Bu ara sınavlar sayesinde hem derslerden aldığınız kazanımların takibini bizzat yapmış olursunuz hem de bulunduğunuz seviyeye uygunluğunuzun kontrolü sağlandıktan sonra ihtiyaç duyulması halinde öğretmeniniz ile ek ders planlaması yapabilirsiniz. Dört aşamada ilerleyen planlı ve hedefe yönelik online Almanca eğitimimiz tesadüften uzak ve kontrollü bir başarının anahtarıdır.

Online Almanca Ders: Pandemi Bahane Değil!

Online Almanca Ders konusunda tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin işin başında haklı endişeleri vardı. Ancak zaman bize şunu gösterdi; online eğitime özel doğru ders planlaması, doğru bir rehber öğretmen ve gerekli teknik altyapı mevcut ise Almanca öğrenimine ara vermeye gerek yok. Aksine yolda geçireceğiniz vakit ve enerji doğru değerlendirilir ise öğrenme süreci tahmininizden daha da hızlı ilerler.

Hedefim Almanca, 4 Kişilik Online Sınıfları ve online Almanca Eğitimine uygun ders programları sayesinde öğrencilerin pandemi süresince eğitimlerine verimli bir şekilde devam etmelerine olanak sağlıyor.

Online Almanca Ders içerikleri ve fiyatları ile ilgili bilgi almak için vakit kaybetmeden bizlerle irtibata geçiniz ; [email protected] & 05337936808

Online Almanca Ders: Ders İçeriği Kadar Ders Süresi de Önemli!

Şunu kabul etmeliyiz ki pandemi ile birlikte hayatımız kısmen dijitalleşti. Birebir iletişim artık bir bilgisayar ekranı aracılığı ile sağlanmaya başlandı. Özellikle üniversite öncesi dönemde eğitim alan öğrenciler, sosyalliğin ve akran öğrenmesinin çok önemli olduğu bir süreçte son derece sanal bir ortamda eğitime mecbur kılındı. Hal böyleyken öğrencilerin “ekran molası” vermeleri ve online Almanca ders sürelerinin dikkatlerini toparlayabilecekleri bir zaman aralığında olması hayli önem kazandı.

Hedefim Almanca’da Online Almanca Ders süreleri yetişkin gruplarda ve junior gruplarda farklı planlanmaktadır. Ancak, sınıfın ihtiyaçları ve sınıf dinamikleri titizlikle değerlendirilip öğrenciye kulak verdiğimiz bir sistemde Online Almanca Ders etkin olabilmektedir.

Online Almanca Ders: Öğrencinin Gelişimi Online Eğitimde Nasıl Takip Edilmeli?

Online eğitimin handikaplarından biri de ders kazanımlarının takibidir. Öğrencinin ödevlerini yapıp yapmaması veya yaptığı ödevlerde sorunun olup olmaması öğretmenin titizlikle takip etmesi gereken bir konudur. Öğrencinin gelişimini takip edebilmenin bir yolu da ara değerlendirmelerdir. Online ders ara sınav ve kur sonu sınavlarının değerlendirmeleri ile verimli kılınabilir. Bu konuda da yine öğretmenin bu sisteme uygun sınav planlayabilmesi son derece önemlidir.

Hedefim Almanca’da Online Almanca Kurs alan yetişkin veya junior gruplarda gerek ara değerlendirmeler gerekse kur sonu değerlendirmeler titizlikle hazırlanıp sonuçlara göre sınıfa özel ders programları güncellenmektedir. Aynı şekilde verilen ödevlerin öğretmen tarafından takip edilmesi ve öğrenciye geri bildirim verilmesi öğrencilerin öz disiplinlerini olumlu yönde etkilemektedir. Öğrencilerin ödevlerini ödev portallarına yüklemeleri öğretmen açısından sistematik bir takibi mümkün kılmaktadır.

Sonuç olarak, Online Almanca Ders performansı, sisteme uygun çözümler ile takip edilebilmeli ve böylece eğitim verimli hale getirilmelidir.

Öğrencilerimiz Almanca öğrenirken youtube, instagram gibi sosyal medya kaynaklarından faydalanıyorlar. Kimi zaman bir deyim, kimi zaman bir cümle kalıbı ya da kısa bir gramer çalışması … Almanca içerikleri takip ediyor olmalarına rağmen öğrencilerimizin karşılaştıkları kelime veya ifadeleri tekrar kullanabilecek şekilde hafızalarına alamamaları, tam da ihtiyaç duyulduğu anda “neydi o kelime/ifade” diyerek takılıyor olmaları sıkça yaşadıkları bir durum.Yazımızda bu durumu nasıl azaltılabileceğimizden bahsettik ve yazma & konuşma pratiğini arttırmanın önemine değindik…

Tüm öğrenciler günümüz sosyal medya kaynaklarından Almanca öğrenme sırasında veya online Almanca eğitim süreçlerinde çeşitli şekillerde istifade etmekte. Peki sürekli çeşitli sosyal medya mecralarında Almanca paylaşımlar yapılıyor olmasına ve bizlerin de bunları takip ediyor olmamıza rağmen kelime veya ifadelerin aklımızda kalmaması, tam da ihtiyaç duyduğumuzda “neydi o kelime” diyerek takılıyor olmamız durumu nasıl azaltılabilir?

Dil kullanımı, hepimiz biliyoruz ki ihtiyaçtan doğan ve zamanla gelişen bir süreç.  Sadece dinlediğimiz veya okuduğumuz zaman salt algılamaya yönelik bir faaliyet gerçekleştiririz. Halbuki biz üretmeye yani konuşmaya ve yazmaya yönelik faaliyetlerimizi arttırabilirsek hedef dile olan ihtiyacı yaratmış ve dolayısı ile ifade gücümüzü arttırmış oluruz. Sadece okumak ya da dinlemek değil, aynı zamanda bir metni okuduktan sonra kendi ifadelerimiz ile özetlemek, okunan bir yazıya ilave bir paragraf eklemeye çalışmak, izlediğimiz bir filme kısa bir kritik yazmak ve sonrasında bunu sözlü olarak aktarmaya çalışmak aynı anda birçok bilişsel faaliyetin devreye gireceği Almanca öğrenme sürecini hızlandıracak metotlardır. Böyle bir faaliyet, dil ihtiyacından kaynaklı birçok kelime ve ifadeyi kullanmak üzere çabalayacağınız ve kalıcı öğrenme sağlayacağınız bir süreç olmaktadır.

Bu bahsettiğimiz yöntem, pandemi nedeniyle nitelikli bir Almanca dil kursuna katılamayan ya da online Almanca eğitimi fırsatlarından istifade edemeyen öğrenciler için, günlük hayatlarında kolayca uygulayabilecekleri bir çalışma metodu olmasına karşın tek başlarına, yani bir Almanca öğretmenin ya da anadili Almanca olan birinin yardımı olmaksızın bazı açılardan riskli bir süreç haline gelebiliyor. Örneğin, Almanca konuşma pratiği veya yazma pratiği esnasında yanlış kullanılmış bir ifadeyi düzeltecek biri olmadığı için yanlış öğrenmeye sebep olabilir.

Hedefim Almanca’da öğrencilerimiz Almanca Online Sınıf Derslerinde ya da Almanca Online Özel derslerde yaptıkları yazılı faaliyetlerini Almanca kursu sonrasında öğretmene okutma, yanlışlarını birlikte düzeltme ve doğrusunu öğrenme fırsatı bulurlar. Online Almanca eğitim az kişi ile planladığından herkesin yeter şekilde Almanca konuşma pratiği yapması ve Almanca öğrenme sürecinde yaptıkları yazı çalışmalarını öğretmen eşliğinde değerlendirmeleri mümkün hale gelir.

Ataşehir’de Uygun Fiyatlı Almanca Kursları

Ataşehir’de Uygun Fiyatlı Almanca Kursları

Konular Uygun Fiyatlı Almanca Kursları Online Kaynakları İnceleyin Ücretsiz Deneme Derslerinden Yararlanın İndirimleri ve Kampanyaları Takip Edin Topluluk Kurslarına Katılın Dil Değişim Programlarına Katılın Sık Sorulan Sorular Uygun Fiyatlı Almanca Kursları...

Ataşehir Almanca Kursu: Kaliteli Eğitimle Dil Bilgisi Mükemmelliği

Ataşehir Almanca Kursu: Kaliteli Eğitimle Dil Bilgisi Mükemmelliği

Konular Ataşehir Almanca Kursu: Kaliteli Eğitimle Dil Bilgisi Mükemmelliği Etkili Dil Öğrenimi İçin Ataşehir Almanca Kurslarıyla Tanışın Ataşehir Almanca Kursu Ücretleri: Kaliteli Dil Eğitimi İçin İdeal Yatırım Ataşehir Almanca Kursu Ücretleri Nasıl Belirlenir?...

Çekmeköy Almanca Dil Kurslarıyla Başarılı Bir Öğrenme Deneyimi

Çekmeköy Almanca Dil Kurslarıyla Başarılı Bir Öğrenme Deneyimi

Konular Çekmeköy Almanca Dil Kurslarıyla Başarılı Bir Öğrenme Deneyimi Çekmeköy Almanca Dil Kursları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Çekmeköy Almanca Dil Kurslarıyla Başarılı Bir Öğrenme Deneyimi Günümüzde bir yabancı dil bilmek, kişisel ve profesyonel gelişim için...

Çekmeköy Almanca Dil Kursu

Çekmeköy Almanca Dil Kursu

Konular Çekmeköy'de Almanca Kursları: Hangi Seviyede Başlamalısınız? Almanca Dil Kurslarının İçeriği: Neler Öğreneceksiniz? Çekmeköy'de Almanca Dil Kursları ile Hedeflerinizi Gerçekleştirin Çekmeköy Almanca Dil Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Çekmeköy'de Almanca...

Ümraniye Almanca Kursları

Ümraniye Almanca Kursları

Konular Almanca Kursu: Dil Öğrenmenin Kapılarını Aralayın Almanca Kursu Eğitimi Hakkında Almanca Kursu Eğitim Programı Almanca Kursuna Kimler Katılmalı Almanca Kursu Fiyatları Sıkça Sorulan Sorular Almanca Kursu: Dil Öğrenmenin Kapılarını Aralayın Günümüzde...

Ümraniye Almanca Kursu Fiyatları

Ümraniye Almanca Kursu Fiyatları

Konular Ümraniye Almanca Kursu Fiyatları: Kaliteli Eğitim Uygun Fiyatlarla Ümraniye'de Almanca Kursu İmkanları Almanca Kursu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Eğitim İçin İpuçları Sıkça Sorulan Sorular Ümraniye Almanca Kursu Fiyatları: Kaliteli...