İpek Demir

Kurucumuz İpek Demir, 1984 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Almanca eğitim veren Kartal Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2002 yılında Almanca YDS sınavına girdi ve YDS Türkiye birincisi oldu. Aynı yıl Sprachdiplom (II: Stufe) Sertifikasını 100 üzerinden 96 puan ile almaya hak kazandı.

2006 yılında İstanbul Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü derece ile bitirmiştir.

Üniversite yıllarından bugüne Almanca özel ders vermeye devam eden Demir, 2020 yılında Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı’nı başarıyla tamamlamıştır. Aynı yıl Almanca öğretmenliği yaptığı dil kursundan ayrılmış ve Hedefim Almanca’yı kurmuştur. Lise öğrencilerini ve yetişkinleri çeşitli sertifika programlarına ve Türkiye’de yapılmakta olan Almanca sınavlarına hazırlamaktadır. Kendisi de uluslararası geçerliği olan bir sertifika programı çerçevesinde öğrenci koçluğu eğitimlerine devam etmektedir.

Bu süre zarfında, erken yaşlarda başladığı özel sektör kariyerini sürdürmüş ve yaklaşık 12 yıl boyunca çok uluslu firmalarda yurt dışı satın alma birimlerinde yöneticilik yapmıştır. 2017’den beri ise Hollanda merkezli olan Echo Magnet Services B.V’nin kurucu ortağı olarak özel sektördeki çalışma hayatına da devam etmektedir.

Eğitmen Kadromuz

Hamit Yalçın

1995 yılında Amasya’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokul öğrenimini Almanya’da tamamlayan Hamit Yalçın, öğretmenliğe olan ilgisini profesyonel yaşamına taşımak istemesi nedeniyle Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Üniversite eğitimine devam ettiği 2016 – 2017 yılları arasında Köln Üniversitesi’nde Erasmus Programına katıldı.

2019 yılında Lisans eğitimini tamamlayan Yalçın, İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans Programına hâlen devam etmektedir.

Sektörün önde gelen yabancı dil kurslarında 3 yıl süreyle Almanca Öğretmeni olarak görev yapan Hamit Yalçın, 2021 yılı itibarıyla Hedefim Almanca kadrosuna katıldı.

A1, A2 ve B1 seviyelerinde sınıf eğitimlerinin yanı sıra özel dersler de veren Yalçın, Online Konuşma Kulüpleri gerçekleştirmekte ve öğrencilerimizi ihtiyaçları doğrultusunda Goethe, Telc ve ÖSD gibi uluslararası Almanca sınavlarına hazırlamaya devam etmektedir.

Britta Rettberg

1970 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Freie Universität Berlin ve Rheinische-Friedrich-Wilhelms Bonn Üniversitelerinde sırasıyla Türk ve Alman Dili Edebiyatı Bölümlerinden mezun oldu.  İlk kez 1988 yılında İstanbul’a gelen Dauvermann, 2014 yılından bu yana çok sevdiği Türkiye’de ikamet etmektedir.

Dauvermann, Almanca eğitimi veren özel okulların yanı sıra sektörün tanınmış yabancı dil kurslarında 7 yıl süreyle Almanca Öğretmeni olarak çalıştı.

2021 yılında Hedefim Almanca öğretmen kadrosuna katılan Dauvermann, B1 – B2 seviyelerinde sınıf eğitimlerinin yanı sıra B2 ve üzeri seviyelerinde Online Konuşma Kulüpleri de gerçekleştirerek öğrencilerimizi Goethe, Telc, ÖSD gibi uluslararası Almanca sınavlarına hazırlamaya devam etmektedir.