B2 Seviyesi Almanca Kursu

Almanca dili, Avrupa ülkelerinde sadece Almanya’da değil aynı zamanda birçok Avrupa ülkelerinde birinci veya ikinci dil olarak konuşulan bir dildir. Bu sebeple Almanca dilini öğrenmek isteyenler kariyerlerine artı bir katkı sağlarlar. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR), Avrupa’da yabancı dil öğrenenler için dil seviyelerini belirlemek adına bir dil seviye ölçümleme sistemidir. CEFR tarafından belirlenen 6 Almanca dil seviyesi bulunmaktadır. Bunlar; A1, A2, B1, B2, C1, C2 dir.

B2 seviyesi orta düzeyde Almanca bilgisi içeren bir dil seviyesidir. B2 seviyesindeki kişiler, standart konulardaki yazıları anlayabilir, akıcı bir şekilde iletişim kurabilir, güncel konularda fikrini açıklayabilir.

B2 Almanca Kursları ile Neler Öğrenilir?

 • Somut ve soyut konulu zor metinleri kolaylıkla anlama
 • Ana dili Almanca olan biriyle akıcı şekilde iletişim kurma
 • Geniş konu yelpazesinde kendini açıklayabilme
 • Konuşma başlatma ve konuşmayı sürdürme

Hedefim Almanca B2 Almanca Kursu

 • Sınıflarımız maksimum 5 kişiliktir.
 • Toplam eğitim süresi 90 saattir. Haftada 3 gün toplam 8 saat eğitim yapılmaktadır.
 • Haftada 2 saat Native/Alman Hoca ile ders yapılmaktadır.
 • Eğitimimiz kapsamında 2 adet ana kaynak kitabı, sınava hazırlık kitapları, çalışma kağıtları ve diğer tüm ders materyalleri ücretsiz olarak online kullanıma sunulmaktadır.
 • Sistemli bir şekilde ödev takibi yapılmaktadır.
 • Hedefim Almanca’ya özgü yardımcı ders materyalleri e-posta aracılığıyla öğrencilerimize ulaştırılmaktadır.
 • Ders programımız 4 dil becerisini paralel şekilde ilerletecek şekilde planlanmıştır.
 • Seviye sonlarında en az bir adet B2 sınav simülasyonu yapılarak öğrencilerin B2+ seviyesine devam edip etmeyeceği tespit edilir.
 • Eğitimlerimiz Goethe- Telc- ÖSD B2 sınavına katılmak isteyen ve seviye tespit sınavımızı veya B1 sınavını geçmiş olan öğrencilerimiz için uygundur.

Almanca dil kursu ve özel ders merkezi olarak az mevcudu olan sınıflarımızda özel ders kalitesindeki grup derslerimizle hem Almancayı öğrenebilir bunun yanı sıra Goethe, Telc, ÖSD, DSD, ve TestDaf gibi uluslararası geçerliliği olan Almanca sınavlarına da hazırlanabilirsiniz.

B2 Almanca kursu hakkında daha detaylı bilgi için https://hedefimalmanca.com/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Goethe Almanca Kursu

Goethe Almanca Kursu

Dünyanın en eski ve en çok konuşulan dillerinden biri olan Almanca'yı öğrenmek büyük çaba ve zaman ister. Bir dil ancak öğrencinin ihtiyaçlarına ve seviyesine göre düzenli olarak ders veren bir öğretmenle iyi bir kursta öğrenilebilir. Almanca dil becerilerini ölçmek...

Almanca Kursu

Almanca Kursu

Almanca kursu, Almanca dilini öğrenmek isteyenler için tasarlanmış bir eğitim programıdır. Bu kurslar, Almanca dilbilgisi, kelime dağarcığı, okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi dil becerilerinin geliştirilmesi üzerine odaklanır. Almanca kursları, öğrencilerin...

Almanca Dil Kursu

Almanca Dil Kursu

Almanya, dünyanın en büyük ekonomisi ve Avrupa'daki bilim, teknoloji ve üretim merkezidir. Almanya, Türkiye dahil dünyadaki birçok ülke için en önemli ticaret ortaklarından biridir. Alman ekonomisi, mühendislik ve imalatta dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir ve...

Almanca Kursları

Almanca Kursları

Almanca, Avrupa’da en çok konuşulan ikinci dil olup aynı zamanda Avrupa Birliği’nin resmi dilidir. Almanca kursu bir dil öğrenme programıdır ve Almanca dilini öğrenmek için hazırlanmıştır. Bu tür dil öğrenme programları genellikle dil okulları veya özel dil eğitim...