B2 Seviyesi Almanca Kursu

Almanca dili, Avrupa ülkelerinde sadece Almanya’da değil aynı zamanda birçok Avrupa ülkelerinde birinci veya ikinci dil olarak konuşulan bir dildir. Bu sebeple Almanca dilini öğrenmek isteyenler kariyerlerine artı bir katkı sağlarlar. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR), Avrupa’da yabancı dil öğrenenler için dil seviyelerini belirlemek adına bir dil seviye ölçümleme sistemidir. CEFR tarafından belirlenen 6 Almanca dil seviyesi bulunmaktadır. Bunlar; A1, A2, B1, B2, C1, C2 dir.

B2 seviyesi orta düzeyde Almanca bilgisi içeren bir dil seviyesidir. B2 seviyesindeki kişiler, standart konulardaki yazıları anlayabilir, akıcı bir şekilde iletişim kurabilir, güncel konularda fikrini açıklayabilir.

B2 Almanca Kursları ile Neler Öğrenilir?

 • Somut ve soyut konulu zor metinleri kolaylıkla anlama
 • Ana dili Almanca olan biriyle akıcı şekilde iletişim kurma
 • Geniş konu yelpazesinde kendini açıklayabilme
 • Konuşma başlatma ve konuşmayı sürdürme

Hedefim Almanca B2 Almanca Kursu

 • Sınıflarımız maksimum 5 kişiliktir.
 • Toplam eğitim süresi 90 saattir. Haftada 3 gün toplam 8 saat eğitim yapılmaktadır.
 • Haftada 2 saat Native/Alman Hoca ile ders yapılmaktadır.
 • Eğitimimiz kapsamında 2 adet ana kaynak kitabı, sınava hazırlık kitapları, çalışma kağıtları ve diğer tüm ders materyalleri ücretsiz olarak online kullanıma sunulmaktadır.
 • Sistemli bir şekilde ödev takibi yapılmaktadır.
 • Hedefim Almanca’ya özgü yardımcı ders materyalleri e-posta aracılığıyla öğrencilerimize ulaştırılmaktadır.
 • Ders programımız 4 dil becerisini paralel şekilde ilerletecek şekilde planlanmıştır.
 • Seviye sonlarında en az bir adet B2 sınav simülasyonu yapılarak öğrencilerin B2+ seviyesine devam edip etmeyeceği tespit edilir.
 • Eğitimlerimiz Goethe- Telc- ÖSD B2 sınavına katılmak isteyen ve seviye tespit sınavımızı veya B1 sınavını geçmiş olan öğrencilerimiz için uygundur.

Almanca dil kursu ve özel ders merkezi olarak az mevcudu olan sınıflarımızda özel ders kalitesindeki grup derslerimizle hem Almancayı öğrenebilir bunun yanı sıra Goethe, Telc, ÖSD, DSD, ve TestDaf gibi uluslararası geçerliliği olan Almanca sınavlarına da hazırlanabilirsiniz.

B2 Almanca kursu hakkında daha detaylı bilgi için https://hedefimalmanca.com/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Almanca Özel Ders

Almanca Özel Ders

    Başka diller öğrenmek her insanın ihtiyaç duyduğu olaylardan biridir. Yeni dil öğrenmek insanlara birçok avantaj sağlayarak hayatlarına yön verir. Bu avantajların başında yeni iş olanakları gelmektedir. Almanca özel ders alarak sizler de yeni iş olanaklarına sahip...

Almanca Dil Kursu

Almanca Dil Kursu

     Dünya üzerinde her ülkenin kendine özgü lisanı bulunmaktadır. Bazı ülkelerde durum biraz daha farklı şekilde karşımıza çıkar. Ortak şekilde kullanılan diller sayesinde toplu kullanımın bulunduğu durumlar görülür. Dünya üzerinde en yaygın dillerin başında...

Almanca Kursları

Almanca Kursları

    Ülkeler içerisinde farklı lisanlar konuşulur. Değişik ve çesitli diller bilmek bireylerin hayatını ilerleten ve geliştiren temel unsurlardan biridir. Günümüzde yabancı dil bilmek lüksten ziyade gereklilik haline gelmiştir. İşe girerken veya kariyer odaklı hareket...

Online Almanca Kursları

Online Almanca Kursları

    Yabancı dil öğrenmek eski dönemde nitelik olarak sayılırken günümüzde zorundalık haline gelmistir. İş hayatında ve kariyer ilerlemesinde yabancı dil bilmeyen insana vasıfsız gözüyle bakılmaktadır. Bu nedenle yeni lisan öğrenmek hayat içerisinde yapılması gereken...